Deltagere
-
Anders Nymann
Asset Director, Hess Denmark -
Anders Aalund Olsen
COO, NorSea Denmark A/S -
Anna Radoor Abrahamsen
Senior metering Engineer, INEOS O&G Scandinavia -
Annette Andersen
Operation Manager, Compass Group -
Annette Jensen
Manager Assistant, Semco Maritime -
Anton Bork
Head of Piping & Mechanical department, Ramboll Energy -
Benny Engelbrecht
Finansordfører, Socialdemokratiet -
Bent Gejl
Projektkonsulent, Bent Møller Gejl -
Birgit Petersen
Pensionist, Esbjerg Kommune -
Birgit Bech Jensen
marketingchef, Birgit Bech Jensen -
Birte Bruun
Direktør, KIRK & HOLM -
Bjarne Christensen
Direktør, B.M.C. Energi -
Bjarne Christensen
Director, Semco Martime -
Bjarne Andersen
Næstformand, Esbjerg Senior Erhverv -
Brian Elsted Hansen
adm. direktør , Det Faglige Hus -
Carsten Kryth
Partner, KRYTH -
Claus Eilersen
Director, Projects & Services, Semco Maritime -
Claus Boel
Direktør, El-firmaet Olesen & Jensen A/S -
David Dupont-Mouritzen
Direktør, Fiskeri- og Søfartsmuseet -
Dennis Pedersen
Mr, Dennis Jul Pedersen, Port Esbjerg -
finn magdal friis
Manager, Roxar/Emerson -
Flemming Horn Nielsen
SVP, H&H -
Frede Loll Pedersen
Head of SHE, INEOS Oil & Gas Denmark -
Gert Laustsen
Erhvervskonsulent, Business Esbjerg -
Gert Jensen
Vice President Oil, Gas & Chemicals, ABB A/S -
Glenda Napier
CEO at EIC, Energy Innovation Cluster -
Hanne Inger Jensen
Document Controller, Total -
Hans-Henrik Lauritzen
Technical Advisor, Semco Maritime -
Helle Dahl
Økonomichef, AMU-Vest -
Henrik Vallø
Udvalgsformand, Esbjerg Kommune -
Ib Christensen
Ejer, Konsulenthuset IBC -
Ida Knudsen
Communications Officer, Oil Gas Denmark -
Inger Mårup
Lead Technical Designer & Document Controller, Semco Maritime AS -
Ingrid Agnethe Jensen
Document Controller, INEOS -
Ioana Nitu
Studerende, UC Syd -
Jacob Eriksen
Risk analyst, Ramboll -
Jakob Endahl
Salgsleder, AMU-Vest -
Jan Hessellund
Adm. direktør, Billund Lufthavn A/S -
Jan Hjortlund
Head of Marketing, Blue Water Shipping -
Jan Rose Andresen
CTO, NorSea Wind A/S -
Jane Madvig Søndergaard
Turistchef, Business Esbjerg -
Jens Rebsdorf-Gregersen
Ramboll Energy -
Jens Peter Riber
Noreco Oil Denmark A/S -
Jeppe Skovgaard Bentzen
Project Responsible, Hess Denmark -
Jesper Høj-Hansen
CEO, NorSea -
Jesper Thomsen
Business Development Director, Ramboll -
Jesper Sjørvad
HSE Expert, Oil Gas Denmark -
Jesper Bank
CCO, Esbjerg Havn -
Jesper Frost Rasmussen
Borgmester, Esbjerg Kommune -
Johann Svane
Formand , Venstres Ungdom Esbjerg -
June Mathisson
Uddannelseskonsulent, AMU-Vest -
Jørgen Jespersen
Professor , Syddansk universitet campus esbjerg -
Jørgen Ventzel
Operation Manager, Baker Hughes, a GE company -
Jørgen Gade
CFO, Semco Maritime -
Karsten Andresen
Områdedirektør, Danske Bank -
Kasper Juul
Electrical Engineer, Semco Maritime -
Kent Buhl
HSE Manager Port of Esbjerg , Siemens Gamesa -
Klaus Jensen
Direktør, Spar Nord Esbjerg -
Klaus Andersen
Head of Department, Rambøll Energy -
Kristian Thulesen Dahl
Partiformand, Dansk Folkeparti -
Kurt Thorøe
Head of Department, NIRAS A/S -
Kurt Bjerrum
Byrådsmedlem, Esbjerg kommune -
Lars Christensen
Semco Maritime A/S -
Lars Guldager Dyhr
Communications Consultant, NorSea -
Lars Hvejsel Hansen
Environmental Manager, Total -
Marc Billing
Fabrikschef , NorSea Denmark -
Martin Næsby
CC, Dansk Offshore -
Michael Bjerrum
Adm Direktør, Shoreline Aps -
Michael Boel Olesen
direktør, MN rør -
Mie Hermann
Safety & Quality Engineer, INEOS Oil & Gas Denmark -
Niels Vestergaard
Institutleder, SDU -
Niels Aage Giversen
Bestyrelsesformand, Energy Science World -
Nynne Bjerre Christensen
Moderator -
Palle Storinggaard
Indehaver, ECH Park -
Peter Yde
Indehaver, Hansenprint ApS -
Peter A. Dahlgaard
Salgschef, Holtec Automatic A/S -
Peter Jørgensen
VP Port Service, NorSea DK -
Peter Dueholm
CFO, Investeringsselskabet af 1. November 2001 -
Peter Hegelund
Erhvervskonsulent, Peter Hegelund -
Poul Bonde Christensen
Logistics Supervisor, Ross DK -
Preben Jakobsen
Technical Manager EI&T / Lead Specialist, Ramboll Energy -
Rasmus Nissen Pedersen
Suppervisor , INEOS -
rene davidsen
Service Advisor, Roxar/Emerson -
Richard G. Bowen
Director, Head of Procurement, Semco Maritime -
Richard G. Bowen
Director, Head of Procurement, Richard G Bowen -
Rikke Poulsen
Jobkonsulent, Jobcenter Esbjerg -
Sanne Danquard
Doctor, Offshore Medical Center -
Siri Højby
Total Upstream Danmark A/S -
Sonja Jensen
Uddannelseskonsulent, AMU-Vest -
Spencer Buur
Senior Vice President , ABB A/S -
Steen Brødbæk
President & CEO, Semco Maritime A/S -
Sten Falkenberg
OIM, INEOS Oil & Gas Denmark -
Susanne Ibsen
Head of Process department, Ramboll Energy -
Søren Clemmensen
Direktør, Niels Winther Maritime -
Søren Stougaard
General Manager, Blue Water Shipping A/S -
Søren Mathiasen
Direktør, CS electric -
Søren Jørgensen
Næstformand, Unipatatas A/S -
Thomas Leth-Sørensen
Ejerleder, Dansk Idé Design ApS -
Thomas Bek
Global Director, Blue Water Shipping -
Tina Rahbek
Administrator, Kostervig ApS -
Tommy Amstrup Laursen
Vice Director, Ramboll Energy -
Tonny Popescu
Senior Director, Semco Maritime -
Torben Pedersen
Managing Director, AMU-Vest -
Torben Dahl
Rektor, Fredericia Maskinmesterskole Esbjerg -
Ulla Lena
Communications Director, Oil Gas Denmark -
Ulla Tørnæs
Member of Parliament, Venstre -
Ursula Elisabeth Larsen
Kontorfunktionær, Efterretningsregimentet -
Verner Andersen
Vice President, Semco Maritime A/S -
Victor Buur Thuesen
Freight Forwarder, DSV